Shevchenko tužan napušta svoj San Siro: Leao odveo Milan u...
Shevchenko tužan napušta svoj San Siro: Leao odveo Milan u četvrtfinale tek nakon produžetaka

KUP ITALIJE

0

Odigran je još jedan duel osmine finala italijanskog Kupa.

Milan je nakon produžetaka bio bolji od Genoe, 3:1.

Domaći su bolje otvorili utakmicu. U četvrtoj minuti nakon kornera šuta naš Rade Krunić, ali pogađa prečku. Nakon toga gosti su proigrali i poveli s 0:1 već u 17. minuti. Na asistenciju Poranove pogodio je Ostigard.

U 41. minuti sjajnu priliku imao je Ekuban da duplira vodstvo, ali nije uspio da pogodi iz izgledne šanse.

Otvaranje drugog poluvremena obilježava šansa Oliviera Girouda, koji je skočio i šutirao, ali Adrian Šemper dobro brani. Što nije uspio tada, jeste u 74. minuti i glavom zabija za 1:1.

Uslijedili su produžeci gdje se Milan bolje snalazi. U 102. minuti je Rafael Leao pokušao da šutira, lopta mu prelazi preko noge i vara Šempera te donosi preokret Milanu.

Tačku na i stavio je Saelemaekers pogotkom deset minuta kasnije. Ranije danas Fiorentina je u sjajnoj utakmici nakon produžetaka s 2:5 izbacila Napoli.

Rade Krunić igrao je do 62. minute kada ga je zamijenio Bakayoko.

Na svoj San Siro vratio se i legendarni igrač Milana Andriy Shevchenko, no kao trener Genoe. Italijanski mediji prenose da bi mu ovo trebala biti posljednja utakmica na klupi tog tima.