13. 01. 2022 - 14:50
Skandal u Italiji: Juventus priložio fotografije sudije...
907
Skandal u Italiji: Juventus priložio fotografije sudije Doverija s aerodroma, želi da se meč ponovi!

0

Inter je u srijedu navečer osvojio Superkup Italije pošto je u finalu pobijedio Juventus s 2:1.

Aktuelni osvajač Scudetta je protiv pobjednika Kupa slavio golom Alexisa Sancheza u 120. minuti, a prethodno je 90 minuta završeno rezultatom 1:1.

Juve je poveo golom Westona McKenniea, da bi Inter do izjednačenja stigao golom Lautara Martineza iz penala kojeg je izborio Edin Džeko.

Na kraju, Inter uspijeva u zadnjim sekundama postići gol i doći do velikog slavlja. Sada mediji u Italiji bruje o fotografijama na kojima je glavni sudija sa spomenutog meča, Daniele Doveri.

Naime, Doveri je uočen na aerodromu sa torbom Intera, što je naravno odmah bio povod za podizanje nove bure, a posebno je to zasmetalo navijačima Juventusa koji su pronašli dodatni razlog za Interovu pobjedu.

Mada, ruku na srce, Doveri nije imao šreviše utjecaja i ne može se reći da je sudio u korist Intera.

Ipak, Juve je navodno zatražio od vodstva lige da reprizira finale Superkupa nakon što su procurile fotografije Doverija u javnost.