907
Strijelci u Njemačkoj zakazali, Arminija iz Lajpciga odnijela velika tri boda

BUNDESLIGA

0

Utakmice 17. kola Bundeslige bile su danas na programu širom Njemačke, a odmah treba istaći da su strijelci u ovom kolu, barem što se današnjih utakmica tiče, potpuno zakazali.

Na pet do sad odigranih utakmica postignuto je svega šest golova.

Važnu pobjedu u jednoj od zanimljivijih utakmica ostvarila je Arminija koja je kod, ove sezone neprepoznatljivog, Lajpciga, slavila s 0:2 i odnijela bodove spasa s obzirom na njihovu poziciju na tabeli.

Poveli su gosti u 57. minuti Janija Sere (Janni Serra) s 0:1, da bi u 75. minuti (sa igračem manje jer je ranije isključen Klos) poveli s 0:2 golom Okugave (Masaya Okugawa) što je bio i konačan rezultat.

Evo i ostalih današnjih rezultata:  Bohum - Union Berlin 0:1, Ajntraht - Majnc 1:0, Furt - Augsburg 0:0, Hofenhajm - Borusija (M) 1:1.