907
Messi prestigao Pelea u golijadi PSG-a, Leipzig pobijedio City i otišao u Evropsku ligu

LIGA PRVAKA

0

Večerašnjim susretima grupe A u Parizu i Leipzigu počelo je posljednje kolo Lige prvaka.

PSG i Manchester City su ranije osigurali plasman u osminu finala, dok su se za mjesto koje vodi u nastavak takmičenja u Evropskoj ligi borili Leipzig i Club Brugge.

PSG je dočekao Club Brugge i slavio je sa 4:1. Kylian Mbappe je već u 2. minuti pogodio za 1:0, a potom i pet minuta kasnije za 2:0. Lionel Messi je u 38. minuti pogodio za 3:0, a u 68. minuti Mats Rits je smanjio na 3:1.

U76. minuti Messi je izborio penal, te ga sam izveo i pogodio čime je prestigao legendarnog Pelea na listi najboljih strijelaca u historiji. Pele je postigao 757 pogodaka, a Messiju je drugi pogodak na večerašnjem meču bio 758. u karijeri.

Leipzig je kod kuće dočekao Manchester City i slavio je rezultatom 2:1 pogocima Dominika Szoboszlaija iz 24. i Andrea Silve u 71. minuti, dok je pogodak za goste postigao Riyad Mahrez u 77. minuti.

Njemački tim će takmičenje nastaviti u šesnaestini finala Evropske lige.