0

Sjajni francuski fudbaler na ljeto 2022. godine po isteku ugovora napustit će PSG, tvrdi "AS".

Njegova naredna destinacija bit će Real Madrid, s kojim se povezivao i prethodnog ljeta, no dva kluba se nisu mogla dogovoriti oko obeštećenja za 22-godišnjaka, kojeg sada neće ni biti.

Po svemu sudeći nećemo dugo gledati trio Neymar - Mbappe - Messi od kojeg smo definitivno očekivali više.

Kylian je za sada ove sezone na 20 nastupa za PSG postigao devet golova i podijelio 12 asistencija. Njegov tim nalazi se na vrhu Ligue 1 i obezbijedio je plasman u osminu finala Lige prvaka, no sjajnom Francuzu treba novi izazov u karijeri.

Podsjetimo, on je u PSG stigao 2017. godine iz Monaca, prvo na jednogodišnju posudbu, a onda su Parižani otkupili njegov ugovor.

S PSG-om je tri puta bio prvak Francuske, tri puta osvojio francuski Kup, te dva puta Liga Kup. Posljednje tri sezone bio je najbolji strijelac lige.

Ono što mu nedostaje jeste Liga prvaka koju je mogao osvojiti pretprošle sezone, no njegov tim je poražen u finalu od Bayerna.