28. 11. 2021 - 21:11
Užas u jednoj od najjačih evropskih liga: Utakmica ljutih...
907
Užas u jednoj od najjačih evropskih liga: Utakmica ljutih rivala prekinuta zbog velikih nereda navijača, ima i povrijeđenih

GRČKA

0

PAOK je u 11. kolu grčke Superlige dočekao Aris, ali ovaj meč nije okončan.

Gosti su poveli u 41. minuti preko Mancinija u 41. minuti, a rezultat 0:1 na semaforu je stajao sve do prekida.

Naime, u sudijskoj nadoknadi je zbog navijačkih nereda škotski sudac Bobby Madden povukao igrače s terena i prekinuo utakmicu.

Prvo su s tribina ubačene dvije baklje na teren, a onda su domaći navijači u najezdi utrčali na teren, dok su igrači potrčali prema svlačionicama.

Fudbaleri PAOK-a su nekoliko minuta sa strane stajali i posmatrali događaje, ali sudija im je naredio da se povuku u svlačionicu.

Tribine Toumba stadiona su skoro ispražnjene, a četvrti sudac Dimitris Diamantopoulos provjerava stanje na terenu i utakmica će se vjerovatno nastaviti, ali samo i isključivo ako se odigura maksimalna bezbijednost za igrače i službena lica.

Grčki mediji prenose da je jedno lice povrijeđeno u ovim neredima. Nemile scene možete pogledati OVDJE.