28. 11. 2021 - 18:26
ŠOKANTAN PORAZ ZA PEŠIĆEVE IZABRANIKE Očajna posljednja...
907
ŠOKANTAN PORAZ ZA PEŠIĆEVE IZABRANIKE Očajna posljednja četvrtina koštala Srbiju u Belgiji

KVALIFIKACIJE ZA SP

0

Košarkaši Srbije zabilježili su šokantan poraz u 2. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo od Belgije rezultatom 73:69, tim više jer su izabranici Svetislava Pešića u jednom trenutku imali i 14 poena prednosti.

Srbija je vodila skoro cijelu utakmicu, ali su "Orlovi" nestali sa parketa u posljednjoj četvrtini. Samo šest poena ubacila je selekcija Srbije u četvrtoj dionici, što je iskoristila domaća reprezentacija Belgije, te serijom 10:0 došla do prvog vodstva na utakmici (66:65).

Belgija je uspjela doći do velike pobjede, a ključni detalj dogodio se 12 sekundi prije kraja, kada je Sem van Rosom ubacio trojku za 72:69. Na kraju je Van Rosom pogodio slobodno bacanje i donio svom timu trijumf, drugi u kvalifikacijama za Mundobasket.

Upravo je Van Rosom bio najefikasniji pojedinac susreta sa 20 poena, dok se kod Srbije istakao Aleksa Avramović sa 19 ubačenih poena. Belgija je u prvom kolu savladala Slovačku rezultatom 83:57, dok je Srbija bila bolja od Latvije sa 101:100.