Nevjerovatan poraz Čilića od 282. igrača svijeta. Vodio je 4:1...
907
Nevjerovatan poraz Čilića od 282. igrača svijeta. Vodio je 4:1 u trećem setu

DAVIS CUP

0

Marin Čilić je na nevjerovatan način izgubio od Zsombora Pirosa 4:6, 7:5, 6:4 u Davis Cup susretu protiv Mađarske.

Hrvatska je već ranije osigurala plasman u četvrtfinale pobjedom Serdarušića protiv Marozsana 6:4, 6:4, pa Čilićev poraz rezultatski nije bitan, ali je teško shvatljivo kako je ovo uspio izgubiti.

Čilić je igrao kako bi ostao u ritmu uoči sutrašnjeg četvrtfinalnog susreta s Talijanima, ali je na terenu potpuno nepotrebno proveo dva i pol sata i ispustio dobiveni meč. Sve je izgledalo dobro na početku meča, u kojem je Čilić vodio 5:2 s dvostrukim brejkom te ga osvojio nakon što je ispustio jedan servis gem.

U drugom setu Piros je napravio brejk za 3:2, ali je odmah u sljedećem gemu izgubio servis, da bi ponovno napravio brejk za 6:5 te rutinski odservirao za izjednačenje u setovima. I onda drama u trećem setu, koju smo od Čilića ove sezone mogli vidjeti već nekoliko puta.

Čilić je podigao nivo igre i poveo 4:1 u odlučujućem setu. Na 4:2 imao je 30:0 na svojem servisu, ali ga je neshvatljivo izgubio, da bi kod 4:4 opet izgubio servis i omogućio Pirosu servis za meč.

Mađar je imao 40:0, ali je onda Čilić odigrao tri sjajna poena i spasio te tri i još dvije meč-lopte. No, na šestu meč-loptu Čilić je odigrao groznu skraćenu loptu, koja je završila u autu, za senzacionalnu pobjedu 282. igrača svijeta.