907
REAL DEKLASIRAO GRANADU, A DVA DETALJA OBILJEŽILA MEČ Modrić upisao asistenciju koja perfektno oslikava njegov igrački genij, a o driblingu Viniciusa će se tek pričati (VIDEO)

PRIMERA

0

Fudbaleri Real Madridaupisali su uvjerljivu gostujuću pobjedu protiv Granade rezultatom 4:1 u utakmici 14. kola španske La Lige.

Za izabranike Karla Anćelotija (Carlo Ancelotti) su pogađali Marko Asensio (Marco), Načo Fernandez (Nacho), Vinisijus Žunior (Vinicius Junior), te Ferlan Mendi (Ferland Mendy), dok je utješni gol na drugoj strani bio djelo Luisa Suareza.

"Kraljevi" su poveli u 19. minuti kada je Asensio iskoristio dodavanje Tonija Krosa (Kroos). Isti igrač je asistirao šest minuta kasnije, a Fernandez je bio strijelac. Suarez je u 34. minuti smanjio na 1:2, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Dva gola prednosti Realu je vratio Vinisijus golom u 56. minuti nakon maestralnog proigravanja Luke Modrića, koje možete pogledati OVDJE.

Konačnih 1:4 postavio je Ferlan Mendi u 76. minuti. Vrijedi spomenuti da je domaći tim od 67. minute bio sa igračem manje poslije isključena Mončua (Monchu), a crveni karton je pokazan i treneru Granade Robertu Morenu.

Crvenom kartonu prethodio je sjajan dribling odličnog Vinisijusa, koji možete pogledati OVDJE.