Double double Jusufa Nurkića, novi poeni za Luku Garzu,...
907
Double double Jusufa Nurkića, novi poeni za Luku Garzu, Carmelo je prva

NBA

Double double Jusufa Nurkića, novi poeni za Luku Garzu, Carmelo je prva "violina" Lakersa, treći vezani poraz prvaka

0

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić pružio je dobru partiju noćas, ali je njegov Portland poražen od Charlottea rezultatom 113:125 na neugodnom gostovanju.

Bh. centar je na parketu proveo nešto više od 25 minuta i za to vrijeme ostvario double-double učinak. Bh. košarkaš je postigao 13 poena i 14 skokova, a dodao je i jednu asistenciju. To je ipak bilo nedovoljno da njegovi Blazersi izbjegnu poraz.

Pogledajte spektakularnu tricu Luke Dončića u pobjedi Dallasa nad Kingsima

Meč je, inače, bio poprilično neizvjestan do same završnice. Charlotte je pobjedu izborio tek u samom finišu, pošto je do posljednje tri minute gost imao priključak na zaostatku od osam poena.

Lamelo Ball sa 27 poena i Kelly Oubre (26) vodili su Hornetse do trijumfa, dok je u gostujućem timu najefikasniji bio CJ McCollum s 25 poena.

Nove NBA minute upisao je potencijalni bh. reprezentativac Luka Garza. Igrač koji čeka državljanstvo naše zemlje dobio je nešto više od osam minuta u porazu svog Detroita rezultatom 91:117 od Brooklyn Netsa.

Garza je postigao dva poena i dodao jedan skok. U tom meču Netse je do trijumfa vodio Kevin Durant s 23 poena, a James Harden je postigao 18.

Los Angeles Lakersi su uz dobre partije Carmela Anthonyja i Russella Westbrooka slavili protiv Houston Rocketsa rezultatom 95:85, dok je Utah Jazz slavio na gostovanju kod prvaka Milwaukee Bucksa rezultatom 107:95.