KRALJEVI OSTALI BEZ MUNICIJE Osasuna neporažena napustila

PRIMERA

KRALJEVI OSTALI BEZ MUNICIJE Osasuna neporažena napustila "Santiago Bernabeu"

0

U vandrednom 11. kolu La Lige Real Madrid je dočekao Osasunu, a meč je okončan bez pogodaka.

Real je prvu priliku imao u 14. minuti preko Mendya, zatim u 19. minuti preko Asensija, međutim odbrana gostiju je bila sigurna. Zaprijetio je i Vinicijus u 22. minuti.

Još jedan dobar napad Reala u 28. minuti, ali Carvajal je u završnici upropastio odličnu šansu za domaćine. Tri minute kasnije u šansi i Casemiro, ostalo je 0:0.

Camavinga je pokušao u 34. minuti, lopta odlazi preko gola, a gosti su zaprijetili u 38, minuti preko Martineza, ali na odmor se odlazi pri rezultatu 0:0.

U nastavku prvu šansu ponovo ima Mendy, igrala se 47. minuta. Tri minute kasnije velika šansa za goste, Moncayola je bio neprecizan iz dobre pozicije.

Real je imao više od igre, stvarali su nekoliko odličnih prilika. U šansama su sredinom prvog poluvremena bili Rodrygo, Kross, Mendy, Vinicijus, a Benzema je u 65. minuti pogodio i prečku, ali mreža Osasune je bila začarana.

Osasuna ponovo prijeti u 76. minuti, Garcija dobro skače nakon jednog prekida, šutira glavom, lopta odlazi pored gola Reala.

Do kraja meča još nekoliko prilika pred oba gola, ali završilo je 0:0 i Osasuna je neporažena napustila Madrid.