Sam protiv šestorice: Pogledajte kako je završio Mbappeov solo...
907
Sam protiv šestorice: Pogledajte kako je završio Mbappeov solo prodoror na sinošnjem meču (VIDEO)

Francuska liga

0

Kylian Mbappe spriječio je senzaciju. Domaći poraz jedne od najskupljih ekipa svijeta, jer Angers je do 69. minute vodio 1:0.

Tada je Mbappe centrirao, a Danilo izjednačio golom glavom. Tri minute prije kraja sudija je nakon pregleda snimke zbog igranja Angersovog igrača rukom pokazao na penal, kojeg je u gol za trijumfalni preokret pretvorio Mbappe.

Tako je došao do pet golova i šest asistencija od početka sezone. Otkako je prije tri godine došao u PSG postigao je 137 i namjestio 67 golova

Ipak, najefektniji Mbappeov potez s utakmice na kojoj je spasio PSG nisu gol ni asistencija, nego ono što je napravio prije toga.

U 60. minuti primio je loptu u teškoj poziciji i situaciji; uz aut-crtu, okružen rivalima. Ipak, spektakularno se izvukao. Driblingom u trku riješio se šestorice protivnika te došao sve do peterca. Tamo je pokušao dodati Rafinhi, ali branič Angersa mu je konačno tu izbio loptu.