12. 10. 2021 - 21:36
VRLO SUMNJIV PENAL POGURAO PORTUGAL: Ronaldu dva jedanaesterca...
907
VRLO SUMNJIV PENAL POGURAO PORTUGAL: Ronaldu dva jedanaesterca za 13 minuta, prvi nije postojao

KVALIFIKACIJE ZA SP

0

Drama u grupi A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo dostiže vrhunac.

Srbija i Portugal se bore za prvo mesto, a svaki gol i svaki gol su bitni za mjesto koje direktno vodi u Katar.

I dok Srbija vodi tešku borbu sa Azerbejdžanom u Beogradu (1:1 na poluvremenu), Portugal je mnogo lakše načeo Luksemburg na stadionu "Algarve".

Portugal je poveo iz jedanaesterca već u 8. minutu, a strijelac je bio Kristijano Ronaldo. Prethodio je faul Tila nad Bernardom Silvom. Utisak je da je prekršaj napravljen van kaznenog prostora, međutim sudija iz Francuske Benoa Bastijen pokazao je na bijelu tačku, a njegovu odluku je kasnije potvrdio i VAR.

Ipak, Portugal je silu pokazao veoma brzo. Ronaldo je već u 13. minutu takođe iz penala, ovog puta opravdano dosuđenog, povećao na 2:0. Treći gol za domaći tim postigao je Bruno Fernandes u 18. minutu.