12. 10. 2021 - 11:41
DA LI STE VIDJELI SINOŠNJU DRAMO IZMEĐU LATVIJE I TURSKE:...
907
DA LI STE VIDJELI SINOŠNJU DRAMO IZMEĐU LATVIJE I TURSKE: Utakmica se igrala čak 99 minuta a onda je nastao show

Kvalifikacije za SP

0

Turska je uspjela avladati reprezentaciju Latvije rezultatom 1:2 u 8. kolu klavifikacija za SP.

Do pobjede su Turci došli u 99. minuti golom Buraka Yilmaza iz penala. Latvija je vodila od 70. minute autogolom Meriha Demirala, a rezultat je izjednačio Serdar Dursun u 76. minuti.

Ovo je bila prva pobjeda Turske nad Latvijom nakon 35.527 dana. Turska je prije toga pobijedila Latviju 22. lipnja 1924. godine. Nakon toga su ove dvije reprezentacije igrale šest puta. Pet puta je završilo bez pobjednika, a jednom je pobijedila Latvija.