03. 10. 2021 - 22:13
Portugal prvi put postao prvak svijeta u futsalu: Finalni...
907
Portugal prvi put postao prvak svijeta u futsalu: Finalni dvoboj obilježio skandalozan potez Borruta (VIDEO)

U FINALU SAVLADANA ARGENTINA

0

Portugal je u finalu Svjetskog prvenstva u futsalu pobijedio Argentinu (2:1) te prvi put u povijesti postao prvak svijeta.

Junak Portugala bio je Varela, koji je postigao oba pogotka, dok je strijelac gola za konačnih 2:1 bio Claudino.

Portugalci su na natjecanje stigli kao aktuelni prvaci Europe, a u polufinalu su savladali Brazil, koji je na kraju osvojio bronzu, nakon što je u susretu za treće mjesto bio bolji od senzacije turnira Kazahstana (4:2).

Titulu svjetskog prvaka branila je upravo Argentina, koja je 2016. godine u finalu pobijedila Rusiju. Portugal je tada bio četvrti, nakon što je u okršaju za broncu izgubio od Irana.

Inače, finalni dvoboj Argentina je od 13. minute igrala bez Cristiana Borruta, koji je zbog skandaloznog poteza zaradio crveni karton.

Borruto je u borbi za loptu ničim izazvan šakom u stomak udario Ricardinha, a suci su mu nakon pregledanja snimka pokazali crveni karton.

Zaista nevjerovatan i nepotreban potez Borruta.