04. 08. 2021 - 09:19
Petar Kolenda donio remi bh. juniorima u Temišvaru
907

0

Prvi od dva zakazana prijateljska meča između U-18 selekcija Rumunije i Bosne i Hercegovine odigran je sinoć u Temišvaru, a završen je remijem 2:2

Bh. tim prvi dolazi do prednosti golom Antonija Prskala u 21.minuti kojem je asistirao Irfan Ramić, a preokret domaćinu donose Gabriel Plumbuitu u 38.minuti i Davide Palade u 47. minuti.

screenshot-27

Konačan rezultat postavio je Petar Kolenda u 65. minuti.

Reprezentativci Bosne i Hercegovine su imali još prilika, ali pokušaji sa distance Anesa Krdžalića u 12. minuti, te Prskala u 14.minuti nisu pogodili metu. Više sreće nije imao ni Aleksandar Kahvić u 25.minuti kad je glavom loptu poslao pored gola, kao i u 62.minuti kad je golman Rumunije zaustavio njegov udarac.

Selektor Ivica Barbarić je danas na teren poslao sljedeći sastav: Luka Pršlja, Irfan Ramić (46. Nermin Mujkić), Harun Berberović, Marko Radić (46. Danijel Mijatović), Enedin Mulalić, Matej Šakota, Antonio Prskalo (57. Viktor Grbić), Aldin Mešić (46. Vukašin Daničić), Haris Hasanović (46. Muhamed Buljubašić), Anes Krdžalić (62. Božo Prusina), Aleksandar Kahvić (62. Hamza Jaganjac).

Ove selekcije će drugi meč odigrati sutra u 19:00 sati.

Izvor:Sportsport