Historija je ispisana: San Marino osvojio prvu medalju na...
907
Historija je ispisana: San Marino osvojio prvu medalju na Olimpijskim igrama

TOKIO 2020

0

Historija je ispisana. San Marino je uspio osvojiti olimpijsku medalju, te tako smanjiti mali krug država koji nikada nisu došli do odličja na Olimpijskim igrama, među kojima je nažalost i Bosna i Hercegovina.

Alesandra Perili (Alessandra Perilli) je u trapu došla do bronze. To je prvo olimpijsko odličje za ovu malenu državu, koja je 24. put u svojoj historiji nastupila na Olimpijskim igrama. Zanimljivo da je Perili u Londonu 2012. bila na pragu medalje, pošto je bila na deobi drugog mjesta sa još dvije takmičarke, ali je u produžetku za drugo i treće mjesto bila neuspješna.

Inače, San Marino nije jedina zemlja koja je u Tokiju osvojila prvu olimpijsku medalju u svojoj historiji – Filipinci su osvojili svoje prvo odličje u dizanju tegova, a Bermuda u ženskom trijatlonu.

Što se tiče streljaštva u trapu, zlato je osvojila Slovakinja Zuzane Rehak Stefečekove, a srebro Amerikanka Kejli Brauning.