Bayernov igrač bi mogao na transfer listu nakon onoga što je danas napravio

Fudbaleri Bayerna igraju na svom terenu pripremnu utakmicu protiv Ajaxa

0

Na Allianz Areni počeo je Audi Cup koji se tradicionalno igra pred početak nove sezone, a trenutno se sastaju Bayern i Ajax.

Nizozemski klub dosta bolje je otvorio meč i poveo već u desetoj minuti kad aje Labyad pogodio za 1:0.

Nagelsmann je šansu dao većinom igračima koji nemaju šansu za igru u toku sezone, ali rijetko ko je to opravdao.

Bayern je uspio da poravna u 40. minuti kad aje Sarr asistirao za Choupo-Motinga koji je izjednačio na 1:1.

No, u centru pažnje nakon prvog poluvremena našao se mladi igrač njemačkog kluba Zirkzee koji je imao šansu u sudijskoj nadoknadi da donese Bayernu preokret.

On je prošao golmana Ajaxa i krenuo sam ka golu i htio je s loptom da uđe u gol, ali ga je onda šokirao jedan igrač nizozemskog kluba koji mu je izbio loptu u korner.

Zirkzee je bio u šoku, a mnogi su ga kritikovali zbog velike neozbiljnosti i poručili da je trebao postići pogodak.

Također, navijači Bayerna smatraju da uopšte neće biti iznenađenje ukoliko Nagelsmann zbog ovog poteza otpiše Zirkzeea za narednu sezonu.