07. 07. 2021 - 07:52
Messi i golman Martinez odvukli Argentinu do velikog finala:...
907
Messi i golman Martinez odvukli Argentinu do velikog finala: Gaučosi slavili u brutalnom polufinalu Cope

SAVLADALI KOLUMBIJU NA PENALE

0

Argentina je nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedila Kolumbiju 3:2 u polufinalu Copa Americe. Rezultat je u regularnom dijelu bio 1:1.

Tako je izborila finale protiv Brazila, domaćina i aktuelnog prvaka Južne Amerike.

Bila je to rekordno brutalna utakmica Cope sa čak 47 prekršaja i 10 žutih kartona. Kolumbijci su prednjačili u obje kategorije, 27:20 i 6:4.

Rezultatski je bilo izjednačeno, a Argentina je povela u 7. minuti golom Lautara Martineza. Treći gol na Copi argentinski napadač postigao je na čak petu Messijevu asistenciju na prvenstvu.

Jedan od najboljih nogometaša u povijesti tako je ostvario lični rekord. Nikada nije namjestio toliko golova na najvećim takmičenjima, tačnije SP-u i Copa Americi.

OVDJE možete pogledati Messijevu petu asistenciju i pogodak Martineza.

Messi zaista briljira na Copi i golgeterski. Do sada je postigao četiri zgoditka.

Tako je dovukao Argentinu do finala, što mu je peti, a možda i posljednji put u karijeri da pokušava osvojiti prvi naslov s Argentinom. Messi naime ima 34 godine.

Ipak, vratimo se polufinalu Cope. Tamo je u 61. minuti za Kolumbiju izjednačio Luis Diaz, a tako je bilo i nakon 90 minuta.

Na Copi se ne igraju produžeci pa su se odmah izvodili penali. U raspucavanju je briljirao argentinski golman Emiliano Martinez, koji je odbranio udarce Davinsonu Sanchezu, Yerryju Mini i Edwinu Cardoni. Jedini koji ga je uspio savladati bio je Miguel Borja.

Za Argentinu je pak promašio samo Rodrigo De Paul, a pogodili su Messi, Leandro Paredes i Lautaro Martinez.

To je dovelo do finala iz snova. U nedjelju na Maracani za naslov prvaka Južne Amerike igraju Brazil i Argentina.