19. 06. 2021 - 20:08
CIJELA LJEPOTA EURO-a U JEDNOJ UTAKMICI: Razigrana Njemačka...
907
CIJELA LJEPOTA EURO-a U JEDNOJ UTAKMICI: Razigrana Njemačka deklasirala Portugal u Minhenu

Fenomenalan meč

0

Njemačka je furiozno otvorila meč. Poništen im je i pogodak u petoj minuti, imali su veći posjed lopte, ali Portugalci su šokirali Minhen nakon jedne kontre.

Ronaldo je u 15. minuti pretrčao cijeli teren i na asistenciju Jote pogodio za 1:0. Za Ronalda to je bio 19. pogodak na velikim takmičenjima kada su u pitanju reprezentacije (Svjetsko i Evropsko prvenstvo) i izjednačio se sa legendarnim Miroslavom Kloseom.

Nakon gola Portugalaca nova šansa za Nijemce preko Gnarbya, zatim i Krossa, ali odbrana Portugala je sjajno reagovala.

Ipak Njemačka u četiri minute stiže do preokreta i to autogolovima igrača Portugala. Prvo je Ruben Dias u 35. minuti postigao autogol za 1:1, a za 1:2 vlastitu mrežu pogađa Guerierro u 39. minuti.

U nastavku Njemačka je krenula slično kao i u prvom poluvremenu, a Havertz u 51. minuti pogađa za 1:3 na asistenciju danas sjanog Goesensa.

U 55. minuti pokušava Ronaldo iz slobodnjaka, bez promjene rezultata.

Nova fenomenalna akcija Njemačke u 60. minuti koju je krunisao golom fenomenalni Gosens za 1:4.

Portugal se nije predavao. Nakon jednog prekida u 67. minuti Ronaldo uzvraća asistenciju Joti koji pogađa za 2:4. U 79. minuti Sanches pogađa stativu, velika sreća za Njemačku.

Do kraja meča bilo je još nekoliko dobrih prilika pred oba gola, ali meč je okončan trijumfom Njemačke sa 2:4.