Zidane: Modrić je je*eno strašan
907

ŠPANIJA

0

Luka Modrić bio je najbolji igrač u pobjedi Reala protiv Athletica iz Bilbaa (1:0). Tim trijumfom madridski klub je ostao u utrci s gradskim rivalom Atleticom u borbi za titulu.

Hrvatski veznjak imao je najviše dodira s loptom od svih igrača (113), imao je četiri ključna dodavanja, suigračima je kreirao jednu veliku priliku i pogriješio je samo šest posto dodavanja. SofaScore je njegovu predstavu nagradio ocjenom 8.3.

Nakon utakmice trener Reala Zinedine Zidane naklonio se 35-godišnjem Modriću, koji je ove sezone ključni igrač Reala i koji je nedavno produljio ugovor na još jednu sezonu.

"Modrić je je*eno strašan", bila je prva reakcija Zidanea nakon utakmice u Bilbau.

"Nevjerovatno je što taj čovjek radi na terenu. Uvijek mislimo da će mu sljedeća utakmica biti teška, ali nikada ne bude. Fizički se čudesno oporavlja između utakmica. Na terenu nikad ne gubi loptu, to mi je posebno impresivno."

Kapiten hrvatske reprezentacije ove sezone je za Real odigrao više od 3600 minuta, što je čak hiljadu minuta više nego u prošloj sezoni. Zabio je pet golova uz šest asistencija.