02. 05. 2021 - 22:53
Nesretna noć za Džeku protiv Sampe: Promašen penal, dva...
907
Nesretna noć za Džeku protiv Sampe: Promašen penal, dva poništena gola i poraz Rome

Novi poraz

0

Tim Paula Fonsece odigrao je još jednu skromnu utakmicu. Sampa je iskoristila greške Vučice i na kraju je upisala sigurnu pobjedu.

Do vodstva su domaći stigli u samom finišu prog poluvremena. Adrien Silva je zabio za 1:0, a prethodno je Edinu Džeki poništen pogodak, a odluka sudije je bila sasvim ispravna.

U nastavku meča i dalje se otvoreno igralo sa obje strane. Džeki je opravdano poništen još jedan gol zbog ofsajda, a zatim i asistencija, dok je Sampa bila mnogo opreznija u fazi napada.

Jankto je u 66. minuti pobjegao odbrani Rome. Lagano je završio akciju svog tima i Sampa je vodila 2:0.

Edin Džeko je u 72. minuti imao veliku šansu da vrati svoj tim u utakmicu. Dosuđen je penal, a bh. napadač je preuzeo odgovornost.

Međutim, Džeko nije zabio. Golman Sampe Audero mu sjajno brani udarac i ostalo je 2:0.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao i Roma je nastavila sa slabim igrama, te su već četiri utakmice zaredom bez pobjede i nalazi se na sedmom mjestu tabele.

Džeko je odigrao svih 90 minuta u ovom meču.