Džumhur pobijedio Daniela za polufinale turnira u Beogradu
907

0

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u polufinale Challengera koji se igra u Beogradu u Srbiji.

Džumhur je kao 127. igrač svijeta odmjerio snage s Japancem Tarom Danielom, teniserom koji se nalazi na 121. mjestu ATP liste.

Damir je odlično otvorio meč, na početku prvog seta je napravio break, a potom pri svom servisu spasio break loptu i poveo s 2:0. Prvi set je u nastavku riješio u svoju korist, bilo je 6:4 nakon 59 minuta igre.

U drugom setu su obojica tenisera imala problema sa servisom. Istina, svoj servis u prvom gemu je iskoristio Daniel za vodstvo. U narednim gemovima se igralo break za break, u šestom je Damir uspio iskoristiti svoj servis za 3:3, a potom i u desetom kada je definitivno "popravio nišanske sprave" i riješio drugi set u svoju korist 6:4, a time i ostvario pobjedu u ovom meču koji je trajao dva sata i dvije minute,prenosi Klix.

U polufinalu će Džumi igrati protiv boljeg iz duela Kovalik - Bagnis.