SLOVENIJA U DRAMI ISPALA SA SP-a: Evo na koga bi Hrvatska...
907
SLOVENIJA U DRAMI ISPALA SA SP-a: Evo na koga bi Hrvatska mogla ići ako prođe

0

Egipat je u dramatičnom susretu posljednjeg kola druge faze SP-a odigrao sa Slovenijom 25:25 i izborio nastup u četvrtfinalu, dok je Slovenija ispala.

Bila je to utakmica koja je odlučivala tko će proći dalje. Egipat s ovim bodom može biti i prvi ako večeras Švedska izgubi od Rusije. Skandinavci će i s remijem proći dalje kao prvi jer su u međusobnom duelu bili bolji od domaćina. U slučaju da Rusija pak iznenadi Švedsku, onda će skupa s Egiptom proći dalje. Rusija bi tada bila druga, a Egipat prvi.

Slovenija je propustila veliku šansu u drugom poluvremenu ove utakmice. Slovenci su imali +4 nakon prvih 30 minuta i +5 u jednom trenutku u drugom poluvremenu, ali je Egipat u nastavku napravio veliki preokret za četvrtfinale. Egipat je u posljednju minutu ušao s +2, a Sloveniji je trebala samo pobjeda, Do gola za 25:25 došla je tri sekunde prije kraja, ali za veliki povratak više nije bilo vremena.

Ta se grupa u četvrtfinalu križa s onom u kojoj igra Hrvatska.