907
Barcelona tek u produžecima izbacila trećeligaša Kornelju, Pjanić zamalo tragičar

KUP KRALJA

0

Barcelona je teškom mukom uspjela izboriti plasman u osminu finala Kupa kralja, nakon što je u produžecima savladala trećeligaša Kornelju s 0:2.

Na prvu ozbiljniju priliku čekalo se do 35. minute, kada je zaprijetio Trinkao (Trincao), ali je intervenirao golman domaćina Ramon Huan Ramirez (Juan).

Penal za Barcelonu u 38. minuti. Odgovornost je preuzeo Miralem Pjanić, ali je Ramirez zaustavio njegov udarac.

Ramirez se ponovo ističe u 48. minuti, kad abrani udarac Martina Brejtvajta (Braithwaite).

Veliku priliku imao je Antoan Grizman (Antoine Griezmann) u 58. minuti, ali je šutirao preko gola.

Zaprijetila je i Kornelja u 60. minuti preko Eloja Eloja (Eloy Eloy), no njegov udarac završava za malo pored stative.

Novi penal za Barcelonu u 79. minuti. Ovaj put je šutirao Osman Dembele (Ousmane), a Ramirez ponovo odbranio.

Brejtvajt se u 84. minuti našao u velikoj šansi, ali šalje loptu pored gola.

Pjanić je u 89. minuti šutirao, a Ramirez fantastičnom odbranom izbacio loptu u korner.

Još dvije prilike je propustila Barcelona do kraja. Prvo je Ronald Arauho (Araujo) u 89. minuti šutirao preko gola, a zatim i Klemen Lengle (Clement Lenglet).

Završilo je 0:0, pa se otišlo u produžetke, a već u 93. minuti Barca stiže do gola. Pogodio je Dembele. Minut prije toga Ramirez mu je odbranio još jedan pokušaj.

Barca je do kraja uspjela u posljednjim trenucima preko Brejtvajta postaviti konačnih 0:2.