13. 01. 2021 - 23:27
Juventus osigurao četvrtfinale Kupa Italije nakon produžetaka
907

0

U okviru osmine finala Kupa Italije Juventus je savladao Genou sa 3:2. Prvi pogodak došao je već u drugoj minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Dejan Kulusevski.

Nije dugo trebala da Stara dama udvostruči tu prednost, a igrala se 23. minuta utakmice kada je prednost Stare dame udvostručio Alvaro Morata. Ipak, do kraja prvog poluvremena Genoa je uspjela postići jedan pogodak, a strijelac je bio Lennart-Marten Czyborra u 28. minuti utakmice.

Genoa je uspjela doći i do izjednačenja i izboriti produžetak zahvaljujući pogotku Filippa Melegonija. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

U prvom produžetku došao je odlučujući pogodak, a strijelac pogotka bio je Hamza Rafia u 104. minuti utakmice kada je pospremio odbijanac u mrežu.