10. 01. 2021 - 23:21
Juventus se pobjedom nad Sassuolom vratio u utrku za Scudetto,...
907
Juventus se pobjedom nad Sassuolom vratio u utrku za Scudetto, ali ponovo nije briljirao

0

Fudbaleri Juventusa rezultatom 3:1 su savladali Sassuolo u posljednjem duelu večerašnjeg programa 17. kola Serije A, čime su nastavili svoj put ka vrhu tabele, no navijači torinskog tima ne mogu biti previše zadovoljni večerašnjim izdanjem svog tima.

Juventus se jako mučio sa Sassuolom u prvom poluvremenu, a gosti su čak na momente bili i bolji tim, sve dok crveni karton u posljednjoj minuti prvog dijela nije dobio Pedro Obiang. Inače, gostujući tim je igrao grubo u prvom dijelu a zbog povreda su teren već u prvih 45 minuta napustili Winston McKennie i Paulo Dybala.

Juventus je poveo pogotkom Danila u 51. minuti, ali gosti se vraćaju sa igračem manje u 59. minuti. Gol je postigao Defrel. Domaći tim i pored dosta nervoze ipak slama otpor Sassuola, a strijelci su bili Aaron Ramsey u 82. i Cristiano Ronaldo u 92. minuti. Juventus sada ima 34 boda, šest manje od lidera Milana, s tim da ima i utakmicu manje.