POBJEDA ZVEREVA U LONDONU Nijemac ima šansu za polufinale,...
907
POBJEDA ZVEREVA U LONDONU Nijemac ima šansu za polufinale, Novak igra večeras

0

Nijemac Aleksandar Zverev pobijedio je tenisera iz Argentine Dijega Švarcmana rezultatom 2:1 (6:3, 4:6, 6:3) u meču drugog kola na završnom Mastersu u Londonu.

Švarcman je prvi došao do brejka u prvom setu, poveo sa 2:1, a onda je Nijemac nanizao četiri uzastopna poena i uz dva brejka poveo sa 5:2. Švarcman je do kraja ovog seta uspio osvojiti samo jedan gem.

Drugi set bio je gotovo preslikan, ali u kontra smijeru, Švarcman je imao brejk manjka ali je uspio da slavi i produži duel.

Ipak, u trećem, odlučujućem setu Zverev je sve imao pod kontrolom, sa dva brejka dobio je odlučujući dio igre i sačuvao šansu za polufinale.

To će prvenstveno zavisiti od duela sa Novakom Đokovićem u posljednjem kolu, ali i od večerašnjeg rezultata meča u kojem se srpski teniser sastaje sa Rusom Danilom Medvedim (21 sat).