CICIPAS PROTIV NADALA ZA POLUFINALE: Grk bolji od Rusa poslije...
907
CICIPAS PROTIV NADALA ZA POLUFINALE: Grk bolji od Rusa poslije drame

0

Grčki teniser Stefanos Cicipas savladao je Andreja Rubljova sa 2-1 u setovima (6:1, 4:6, 7:6) u drugom kolu Završnog Mastersa u Londonu.

On će se u četvrtak boriti sa Špancem Rafaelom  Nadalom za plasman u polufinale.

2347303-arkan01-epa-ian-langsdon-ls

Pobjedom Cicipasa  Dominik Tim je definitivno obezbijedio plasman u polufinale, dok je Rubljov ostao bez šansi za plasman u dalje takmičenje.

Poslije prvog seta koji je Cicipas dobio sa ubjedljivih 6:1 poslije samo 19 minuta igre uslijedila su uzbuđenja.

Rubljov se probudio u drugom setu u kojem je odlučujući brejk napravio u desetom gemu.

U trećem setu nije bilo brejkova pa je meč riješen u taj-brejku. Cicipas je poveo sa 5:2, Rubljov je preokrenuo na na 6:5 i imao je meč loptu, ali je napravio duplu servis grešku što je Cicipas iskoristio.