21. 10. 2020 - 23:32
Bajern bez milosti prema Atletiku
907

0

Fudbaleri minhenskog Bajerna deklasirali su Atletiko sa 4:0 u derbi meču prvog kola Lige šampiona.

Mnogi kažu da je teže odbraniti titulu nego osvojiti je. Možda je zato Bajern deklasirao Atletiko na startu nove sezone, da pokaže zube i ambiciju. A možda je to uradio samo zato što je Bajern i što mu se, jednostavno, može.

Atletiko je, svaka mu čast na tome, pružio ogroman otpor na početku meča, na momente djelovao opasnije, ali je Bajern mirno i strpljivo čekao svoje trenutke.

A bilo ih je.

Igrao se 28. minut, kada je Kimih predivno proigrao Komana pred golom Atletika, a Francuz smireno prihvatio i smjestio je u mrežu.

Još jedan brz napad Bajerna, u 41. minutu, završio je Leon Gorecka preciznim udarcem.

Čolo Simeone je iskoristio odmor da motiviše svoju četu, koja je počela drugi dio igre kao da je 0:0.

Već poslije dva minuta igre, Žoao Feliks je zatresao mrežu.

Ipak, gol je poništen pošto je Luis Suarez bio u ofsajdu i sasmetao Manuelu Nojeru.

To je slomilo goste, ali ne toliko koliko naredni Bajernovi potezi.

Toliso je postigao spektakularan gol u 66. minutu, kada je opalio po lopti sa velike udaljenosti, a golman, kalibra Jana Oblaka, bio je potpuno nemoćan.

Šest minuta kasnije, slalom Kingslija Komana za još jedan atraktivan gol.

Na kraju, Bajern je sa četiri gola ispratio goste iz Minhena i pokazao čitavoj Evropi da neće lako predati tron.