13. 10. 2020 - 23:40
Šest golova na utakmici Njemačke i Švajcarske, poraz Španije
907

0

Fudbaleri Njemačke i Švajcarske odigrali su neriješeno (3:3) u trećem kolu A Lige nacija, a neki od šest golova bili su vanserijski.

U Kelnu su gosti bolje započeli utakmicu, dva puta su vodili, ali na kraju podjela bodova čini se kao pravedna.

Švajcarska je povela preko Gavranovića već u petom minutu, da bi prednost fenomenalnim golom duplirao Remo Frojler, koji je lobovao Manuela Nojera.

Nije mnogo trebalo domaćima da smanje razliku, a strijelac je bio Timo Verner, koji je nekako pronašao put do mreže Zomera.

Njemačka se u meč vratila početkom drugog poluvremena preko Haverca, ali je Gavranović svojim drugim pogotkom ponovo donio prednost svojoj selekciji.

Konačan rezultat postavio je Serž Gnabri, možda i najljepšim golom na utakmici.

U drugom meču ove grupe, Ukrajina je napravila iznenađenje, pobijedivši Španiju sa 1:0.

Jedini gol postigao je Cigankov u 76. minutu.

Izabranici Andreja Ševčenka odigrali su neočekivano zrelo i dobro, nakon poraza od Francuske od 1:7 i Njemačke 1:2.

Stanje u ovoj grupi se komplikuje, pošto je Španija prva sa sedam bodova. Iza nje su Njemačka i Ukrajina sa po šest, dok je Švajcarska posljednja sa dva.

Naredni mečevi na programu su u novembru.