907
 Evo kako su Španci vidjeli sinoćnji Pjanićev nastup u derbiju kola: Statistika je SUROVA, ovo ni sam nije očekivao!

POHVALILI GA ZBOG 'PAMETNOG' PREKRŠAJA

0

Miralem Pjanić ni sinoć nije počeo u prvih 11 Barcelone protiv Seville. Katalonci su samo remizirali 1:1, te tako pokazali da pred Ronaldom Koemanom ima dosta posla.

30-godišnji bh. reprezentativac dobio je priliku za igru u posljednjih 15-ak minuta i bio sasvim solidan.

Tako je od ukupno 20 pasova imao 17 tačnih, a ukupno je imao 23 dodira s loptom.

Španci hvale njegovu požrtvovanost jer je u 77. minuti zaustavio opasan protivnički kontra napad.

Barcelona je pri 1:1 izgubila loptu u protivničkom šesnaestercu, a Sevilla je krenula u brzi kontranapad. Pjanić je stigao fudbalera Seville uz aut liniju, te namjernim faulom i žutim kartonom zaustavio opasnu kontru protivnika. Video ove situacije možete pogledati OVDJE.

Pjaniću je ovo bio drugi nastup u dresu Barcelone. Katalonci u narednom kolu gostuju Getafeu, a još uvijek nije poznato da li će Mire napokon dobiti priliku da započne meč u veznom redu.