Historijski uspjeh Midtjilanda i Krasnodara, u grupama i Salcburg
907

LIGA PRVAKA

0

Večeras smo saznali tri posljednja učesnika grupne faze Lige prvaka, a to su Midtjiland, Krasnodar i Salcburg.

Midtjiland je do svog prvog učešća u grupnoj fazi takmičenja stigao velikim preokretom nad Slavijom Prag, koju je nakon 0:0 iz prve utakmice u revanšu savladao s 4:1.

Gosti su na poluvremenu imali vodstvo zahvaljujući golu Pitera Olajinke (Peter Olayinka) iz 3. minute.

U nastavku je uslijedio veliki preokret domaćina, kojeg su do historijskog uspjeha odveli Kaba – 65', Aleksandar Šolc (Alexander Scholz) – 84', Ogočukvu Onjeka (Ogochukwu Onyeka) – 88' i Anders Drejer (Dreyer) – 90+1.

Krasnodar je i u uzvratu savladao PAOK i s ukupnih 2:4 prošao dalje.

Poveli su gosti autogolom Joanisa Mihalidisa (Ioannis Michailidis) iz 73. minute.

Poravnao je u 77. minuti Omar El Kaddouri (Kaduri), ali je već u 78. za novo vodstvo i pobjedu gostiju pogodi Remi Kabelja (Remy Cabella).

Plasman u grupnu fazu ostvario je i Salcburg, koji je s ukupnih 5:2 izbacio Makabi Tel Aviv.

U uzvratu na domaćem terenu Salcburg je slavio s 3:1 uz dva gola Patsona Dake iz 13. i 68. minute.

Drugi gol bio je djelo Dominika Saboslaija (Szoboszlai) s bijele tačke u 45+4. minuti.

Gol za goste postigao je Eden Karcev (Karzev) u 30. minuti.