07. 09. 2020 - 21:10
Oslabljeni Zmajevi pružili sjajan otpor Poljacima, u finišu...
907
Oslabljeni Zmajevi pružili sjajan otpor Poljacima, u finišu poluvremena ipak hladan tuš

LIGA NACIJA

0

Reprezentacija BiH večeras na stadionu "Bilino polje" u Zenici dočekuje Poljsku u okviru 2. kola UEFA Lige nacija.

Nakon remija s Italijom u Firenci u petak, bh. reprezentativce večeras očekuje novi izazov u Ligi nacija.

Reprezentaciji BiH večeras će se suprotstaviti selekcija Poljske, koja je u 1. kolu poražena u gostima od Holandije 1:0.

Večerašnji duel BiH i Poljske bit će prvi zvanični, a dvije selekcije su do sada odigrale tri prijateljske utakmice.

Poljaci su uspješniji s dvije pobjede, uz jedan remi.

Poznati su sastavi obje reprezentacije:

Bosna i Hercegovina: Begović, Kvržić, Saničanin, Bičakčić, Ćivić, Hadžiahmetović, Bešić, Hajradinović, Gojak, Hodžić i Koljić.

Poljska: Fabjanski, Ribus, Bednarek, Glik, Kenđora, Krihovjak, Guralski, Grosicki, Želinjski, Južvjak, Milik.

Vidljivo je da je selektor Bajević napravio čak sedam izmjena u odnosu na meč s Italijom, ali to nije omelo Zmajeve da povedu u 23. minuti.

Haris Hajradinović pogodio je s bijele tačke, a prethodno je penal izborio Elvir Koljić.

Treba istači da su nešto prije pogotka najvatreniji navijači bh. tima napravili veliku bakljadu i vatromet ispred samog stadiona...

U samom finišu poluvremena na semaforu je stajalo 1:1. Nakon kornera mrežu Begovića pogodio je stoper Kamil Glik. S tim rezultatom ide se na odmor...