01. 07. 2020 - 22:15
Nakon tri minute gledanje VAR-a, skontali grešku
907

U engleskom Premiershipu na meču između West Ham Uniteda i Chelseaja viđena je jedna izuzetno zanimljiva situacija kada je domaćem timu zbog bizarne nedozvoljene pozicije poništen pogodak.

0

Naime, igrala se 34. minuta kada je nakon kornera West Ham stigao u vodstvo, a strijelac pogotka bio je Tomas Soucek koji je iz blizine pogodio za 1:0.

Golman Chelseaja Kepa odmah je tražio nedozvoljenu poziciju jer u trenutku kada je Soucek postigao pogodak ispred njega je ležao Antonio, a nakon tri minute gledanja VAR-a, sudija Atkinson pokazao je da je ipak riječ o ofsajdu te je poništio gol domaćem timu.

Iako Antonio nije dirao loptu, odnosno nije imao kontakt s njom jer je bio na podu, sudija je dosudio pasivni ofsajd i tako ostavio Čekičare bez gola kojim su trebali doći u vodstvo.

Samo nekoliko minuta nakon toga, za Chelsea je sviran penal koji je Willian pretvorio u pogodak, a pred kraj prvog poluvremena Soucek, opet nakon kornera, pogađa za 1:1 i donosi svom timu poravnanje.