24. 02. 2020 - 11:32
BH. SKIJAŠICA NA SVJETSKOM KUPU: Muzaferija ostvarila najbolji...
907
BH. SKIJAŠICA NA SVJETSKOM KUPU: Muzaferija ostvarila najbolji plasman u karijeri, ali ostala bez bodova

0

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 22. mjesto na drugom takmičenju sezone u alpskoj kombinaciji u švicarskoj Kran-Montani.

Nakon što je sredinom januara u istoj disciplini osvojila prve bodove u historiji naše zemlje u takmičenjima za Svjetski kup, 20-godišnjoj Visočanaki ovo je najbolji plasman u karijeri u elitnom skijaškom takmičenju.

873x400-3

Bh. skijašica u utrci spusta za pobjednicom Italijankom Federikom Brinjone (Federica Brignone) zaostala je 4,42 sekunde, dok je u slalomu zaostala 5,06 sekundi. Ukupan zaostatak Muzaferije na kraju je iznosio 9,48 sekundi.

w873-2
Nažalost, Muzaferija je imala zaostatak veći od osam posto u odnosu na vrijeme prvoplasirane i nije osvojila bodove.

Drugo mjesto osvojila je Austrijanka Franciska Grič (Franziska Gritsch, + 92 stotinke), a treće Čehinja Ester Ledeka (Ledecka, +1,82 sekunde).