KAKAV PODVIG FRANCUZA Karim Benzema novi je Realov rekorder; iza sebe je ostavio Cristiana Ronalda

NAJBOLJI ASISTENT U HISTORIJI KRALJEVA

Izvor: EPA / Autor: JESUS DIGES
0

Nogometaši Real Madrida su u 23. kolu španskog prvenstva u gostima savladali Osasunu s 4:1, a Karim Benzema postao je novi rekorder 'kraljevskog kluba'

Podsjećamo, Osasuna je povela u 14. minuti preko Unaija Garcie, a izjednačio je Isco u 33. minuti. Ramos je u 38. minuti postigao gol za preokret, a pobjedu je potvrdio Vasquez šest minuta prije kraja nakon akcije koju je započeo Modrić. U 92. minuti za 4:1 zabio je Luka Jović za petu uzastopnu pobjedu u Primeri.

Karim Benzema nije zabio, ali je postao novi Realov rekorder. Naime, on je bio asistent za treći gol domaćeg sastava, a tim dodavanjem postao je najbolji asistent u bogatoj historiji slavnog kluba.

Bila mu je to 132. asistencija u dresu Reala, niko nema više, a Benzema je sada sam na vrhu, jer je iza njega s jednom asistencijom manje ostao Cristiano Ronaldo koji više ne igra u madridskom velikanu.

Ovo je 11. sezona francuskog napadača u Realu, upisao je 496 nastupa i zabio 240 golova.

Inače, Real ima tri boda više od drugoplasirane Barcelone.