18. 01. 2020 - 17:53
Real pobijedio Sevillu, Casemiro junak s dva gola
907

0

Real Madrid je u derbiju kola na Santiago Bernabeu savladao Sevillu rezultatom 2:1.

Očekivano teška utakmica za Real, ali tim Zinedinea Zidanea ipak je ostvario jako vrijedna tri boda u borbi za titulu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, s tim da je u 31. minuti poništen pogodak Sevilli jer je dosuđen faul u napadu.

casemiro-psg-real-madrid-champions-league-06032018jpg-1m8qyzmtdbshz1p5t16tga513g

Ko zna kako bi se situacija dalje odvijala da je taj pogodak priznat gostima, no ovako je Real imao sreću da je VAR uočio faul u napadu. U 57. minuti Casemiro na asistenciju Luke Jovića pogađa za 1:0.

Sevilla se vraća u 64. minuti. Luuk de Jong postiže jako lijep gol, mada je i on provjeravan jer se smatralo da je neko od njegovih saigrača prethodno igrao rukom. Ovaj put VAR je Andalužanima bio naklonjen.

No, samo pet minuta kasnije Real je opet poveo i ope Casemiro. Lucas je centrirao s desne strane, Casemiro zaboravljen od gostujućih igrača i glavom mirno zabija za 2:1, što je bio i konačan rezultat.

Real se vratio na prvo mjesto s 43 boda, ali Barca sutra protiv Granade ima priliku da ona bude vodeća, mada će u tom slučaju imati isti broj bodova. Sevilla ostaje s Atleticom na diobi trećeg mjesta sa po 35 bodova.
Izvor: sportsport.ba