"GRAĐANI" ŠESTICOM RAZORILI ASTON VILLU: Aguero hat-trickom...
907

"GRAĐANI" ŠESTICOM RAZORILI ASTON VILLU: Aguero hat-trickom dostigao rekord koji će mu teško ko moći oduzeti!

0

Fudbaleri Mančester Sitija pobijedili su Aston Vilu na strani u 22. kolu Premijer lige ubjedljivim rezultatom 6:1.

Duel u Birmingemu obilježio je napadač Građana Serhio Aguero, koji je postao najefikasniji stranac u istoriji takmičenja.

Argentinac je postigao tri pogotka na Vila parku i došao do ukupno 177, čime je vrhu liste preskočio Tijerija Anrija (175).

Takođe, Kun je postao i rekorder po broju het-trikova u takmičenju - sa 12 je nadmašio legendarnog Alena Širera.

Kad je o meču riječ, rezultat najbolje govori o dešavanjima na terenu. Sitiju je bilo potrebno 18 minuta da "otvori" domaćina, a poslije toga je uslijedila prava kanonada, uz četiri gola već do poluvremena.

Rijad Marez je pogađao u 18. i 24. minutu, potom je u 28. Aguero postigao svoj prvi gol, da bi u 45+1. Gabrijel Žezus povisio na 4:0 i već tad riješio pitanje pobjednika.

Šampion Engleske je kontorlisao duel sve vrijeme i preko Aguera u 57. i 81. na kraju došao do izuzetno ubjedljive pobjede.

Domaći su u nadoknadi vemena uspjeli da upišu počasni pogodak zahvaljujući penalu, koji je realizovao Anvar El Gazi.