KVALIFIKACIJE ZA OI: Francuska savladala Njemačku i...
907
KVALIFIKACIJE ZA OI: Francuska savladala Njemačku i obezbijedila vizu za Tokio

0

Odbojkaški Francuske plasirali su se na na Olimpijske igre u Tokiju pošto su u finalu kvalifikacionog turnira u Berlinu savladali domaćina Njemačkiu sa 3:0 (25:20, 25:20, 25:23).

Neizvesnost je u prvom setu trajala do rezultata 16:16, da bi Glaski petlovi napravili seriju od pet poena što im je bilo dovoljno da prvi set riješe zu svoju korist.

U drugom setu su Francuzi stekli tri poena prednosti koju su Nijemci uspjeli da anuliraju, ali je ponovo Francuska uspjela da napravi seriju od tri poena kod rezultata 15:14 i na taj način uspjela da stekne dovoljnu prednost kako bi stekla dva seta prednosti.

Najuzbudljivije bilo je u trećem setu u kojem su Nijemci imali vođstvo i kontrolisali rezultat, uspjeli i da povedu sa 15:12, ali su Galski pijetlovi uspjeli da smanje taj zaostatak i dovedu set u neizvjesnu završnicu, da bi potom poveli sa 23:21 i stignu do trijumfa vrijednog plasmana na Olimpijske igre.