22. 12. 2019 - 17:09
TEŠKI DANI ZA ROSONERE: Debakl Milana, pukla petarda u Bergamu
907

0

Fubaleri Milana doživjeli su pravi debakl u u 17. kolu Serije A, pošto ih je Atalanta u Bergamu savladala sa 5:0 (1:0), što je prvi put od 1955. da je domaćin protiv Milana postigao više od četiri pogotka.

Već u 10. minutu je Atalnta povela golom Gomeza što je bio i rezultat na poluvremenu, da bi prava goleada bila viđena u drugih 45 minuta i brodolom ekipe Stefana Piolija. Prvo je Mario Pašalić u 61. minutu duplirao vođstvo Atalante da bi samo dva minuta kasnije Iličić povisio na 3:0. Svoj drugi gol Iličić je postigao u 72. minutu, da bi konačan rezultat postavio Mirijel u 84. minutu.

Atalanta će ovom pobjedom godinu završiti na petoj poziciji sa 31 bodom, dok je Milan pretrpio osmi poraz i trenutno se nalazi na 10. poziciji sa 21 bodom. Rosoneri su četvrti put u istoriji izgubili utakmicu Serije A sa najmanje pet golova razlike, a posljednji put im se to desilo 1998. protiv Rom