907
POTOP MILANA KAKAV SE NE PAMTI Pukla petarda, Atalanta obrukala Rossonere

SERIE A

0

Fudbaleri Atalante ubjedljivo su savladali Milan u Bergamu rezultatom 5:0 u okviru 17. kola italijanske Serije A.

Istina je da se Milan ne nalazi u naročito dobrom trenutku, ali niko nije očekivao da će "boginja" održati fudbalski čas u Bergamu.

Domaćin je poveo već u desetoj minuti kada je Papu Gomez probio po lijevoj strani skoro 40 metara i solo-akcijom savladao Donnarummu.

Prava rapsodija uslijedila je u drugom poluvremenu kada je Milan izgubio gotovo svaku šansu da može da se vrati u meč.

U 61. minuti Mario Pašalić je povisio na 2:0, da bi Josip Iličić sa dva pogotka u 63. i 72. minuti zapečatio sudbinu "rossonera".

Konačnih 5:0 postavio je Luis Muriel u 83. minutu, a "boginja" je mogla do još kojeg gola pošto je propustila nekoliko izglednih prilika.

Gosti su tek u finišu pokušali da postignu gol, međutim promjene rezultata nije bilo.

Milan je tako ponovio svoj najgori rezultat u Seriji A porazom od 5:0.