907
LAKERSI UGASILI VRUĆINU Davis i LeBron srušili Miami, Harden opet brojao preko 50 i ispisao historiju

NBA

0

Košarkaši Los Angeles Lakersa na gostovanju u Miamiju upisali su šestu uzastopnu pobjedu. Ekipa iz Kalifornije slavila je na Floridi rezultatom 113:110 i s učinkom 23-3 učvrstila se na liderskoj poziciji Zapadne konferencije. Miami je poražen nakon tri uzastopne pobjede i sa skorom 18-7 treći je na Istoku.

Domaća ekipa je puno bolje odigrala prvo poluvrijeme i u finišu tog dijela utakmice imala je 14 poena prednosti (58:44). Ipak, Lakersi su brzo nadoknadili minus i sredinom treće četvrtine prvi put su osigurali dvocifrenu prednost - 77:67.

Miami je u posljednju četvrtinu ušao s tri poena zaostatka i svo vrijeme prijetio je gostima, koji su konstantno imali prednost, ali ne veću od 8 poena.

Anthony Davis je u 16. pobjedi svoje ekipe u posljednih 17 utakmica bio najefikasniji s 33 poena (11/20 iz igre, 4/9 za tri) uz 10 skokova i tri blokade, LeBron James je ubacio 28 poena (11/22 iz igre, 4/8 za tri), uz 9 skokova i 12 asistencija.

Košarkaši Houstona ubjedljivo su slavili protiv Orlanda rezultatom 130:107, a ponovno je u prvom planu bio sjajni James Harden.

Najbolji igrač Rocketsa drugu utakmicu zaredom završio je s više od 50 postignutih poena, a u Orlandu se zaustavio na 54 uz 19/31 šut iz igre, 10/15 za tri i 6/6 s linije slobodnih bacanja.

Svom učinku dodao je još pet skokova, sedam asistencija, dvije ukradene lopte i po tri izgubljene lopte i blokade za 36 minuta provedenih na terenu.

Harden je peti put ove sezone postigao više od 50 poena, a interesantan je i podatak da je u drugoj uzastopnoj utakmici pogodio deset šuteva za tri, čime je postao prvi u povijesti kojem je to uspjelo. Prije dvije noći protiv Clevelanda je za tri gađao 10/18.

Također je postao prvi košarkaš nakon Stephena Curryja koji je vezao dvije utakmice s deset ili više zabijenih trica. Curryju je to uspjelo u februaru 2016. godine.

U pobjedi LA Clippersa na gostovanju Minnesoti 124:117 Paul George postigao je 46 poena, a Kawhi Leonard 42.