BEZ IZNENAĐENJA Napoli konačno proradio, o golu Salaha će se dugo pričati

LIGA PRVAKA

0

Odigrani su posljednji mečevi u Grupi E Lige prvaka.

Napoli je riješio svoju utakmicu sa Genkom već u prvom dijelu igre kada je Milik postigao hat-trick.

Poljak je pogađao u 2. 26. i 38. minuti iz penala za nedostižno vodstvo Italijana.

U nastavku meča dosta mirnija igra, posle šuta Callejona lopta pogađa u ruku defanzivca gostiju što je siguran penal i gol za Driesa Mertensa u 75. minuti.

U među RB Salzburga i Liverpoola Austrijanci su se većim dijelom prvog poluvremena nadigravali sa šampionom Evrope, u par trenutaka je Alisson bio taj koji je vadio kestenje iz vatre, trio Haaland, Minamoto i Huang su dosta namučili odbranu "redsa".

Sa druge strane gosti sa Anfielda su imali svoje prilike preko Salaha, ali je Egipćanin dosta promašivao tokom prvog dijela igre.

U nastavku potpuno drugačija priča, Liverpool stiže do dva gola prednosti u nepune dvije minute.

Naby Keita koristi sjajnu kontru koja je počela sa lijeve strane i golom dovodi "redse" u vodstvo, da bi Salah samo minut kasnije povećao na 2:0. Egipćanin se iskupio za svoje promašaje pogodivši mrežu Stankovića iz mrtvog ugla.

Do kraja meča Mane je imao par sjajnih prilika, ali Senegalac nije uspio da se upiše u strijelce na večerašnjoj utakmici.

Liverpool poslije ove pobjede ide kao prvi iz grupe E, dok su Napolitanci drugi.