BAVARCI NA KOLJENIMA Bayern opet izgubio, na tabeli odavno nisu bili gori!

BUNDESLIGA

0

Ekipa Bayerna iz Munchena doživjela je drugi vezani poraz u Bundesligi.

Na gostovanju kod Borussije Monchengladbach poraženi su 2:1, iako su imali prednost.

Poveli su Bavarci početkom drugog poluvremena kada je Perišić zatresao mrežu Sommera.

Ipak, u 60. minuti Bensebaini je izjednačio, a onda smo gledali pravu dramu u završnici.

Javi Martinez u 91. minuti je skrivio penal i zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Loptu je u ruke uzeo Bensebaini i drugim pogotkom srušio Bayern, a svoj tim vratio na prvo mjesto na tabeli.

Bayern je sada na šestom mjestu na tabeli sa sedam bodova manje od današnjeg rivala.

Borussia Dortmund danas je bila izuzetno razigrana. Poveli su protiv Fortune Dusseldorf u 42. minuti preko Reusa, na 2:0 povisio je Hazard, a samo pet minuta kasnije mladi Sancho povisuje na 3:0.

Drugi gol Reus zabija u 69., a konačni rezultat postavlja Sancho svojim drugim golom.

RB Leipzig pobijedio je Hoffenheim sa 3:1, Freiburg sa 1:0 ekipu Wolfsburga, a Augsburg je bio bolji od Mainza 2:1.