907
NBA SVIJET U NEVJERICI Harden čisto zakucao, a suci poništili koš?!

TEKSAŠKI DERBI

0

Houston Rocketsi vodili su 105-89 sedam minuta prije kraja u San Antoniju, imali su i +8 minutu i sedam sekundi prije kraja, ali izgubili su nakon dva produžetka 133-135.

James Harden brojao je do 50 i izgubio šestu utakmicu u karijeri u kojoj je zabio barem toliko. Međutim, ovaj su mu poraz potpisali - suci.

U 41. minuti utakmice Harden je ukrao loptu i neometan zakucao. Lopta je prošla kroz koš, ali odbila se od njega i s vanjske strane vratila se do cilindra obruča. Za suce neregularno, ali za suca Jamesa Capersa nema dvojbe.

"Koš je trebalo priznati", rekao je Capers uz objašnjenje da gosti nisu u 30 sekundi tražili video-provjeru.

I s njim bi, barem strogo rezultatski, Houston pobijedio, a Spursi ne bi dobili priliku kroz dodatno vrijeme proslaviti Lonnieja Walkera IV koji je s osam koševa u nizu donio produžetak, a u onom drugom i zabio posljednji koš, njemu rekordni 28.

"Tada smo stali igrati, a oni dobili samopouzdanje", referirao se Harden na sporan trenutak.