PLANETA SE TRESE Lewandowski obrukao Ronalda i Messija, ovo nikad niko nije uradio

POLJAK JE NEMILOSRDAN

0

Crvena zvezda posljednja je žrtva nevjerovatne forme Roberta Lewandowskog.

Poljak je u utorak zabio četiri gola za 14 minuta u pobjedi Bayerna 6-0 u Beogradu.

Time je postao igrač koji je najbrže postigao četiri pogotka u historiji Lige prvaka.

Koliko Lewa igra brutalno najbolje pokazuje činjenica da je zabio u svakom meču Bayerna u Bundesligi ove sezone, kao i svakom meču u Ligi prvaka.

Stoga ne čudi da je daleko efikasniji od Lea Messija i Cristiana Ronalda.

Pored šest pogodaka u dresu Poljske u kvalifikacijama za Euro, 31-godišnjak je zabio 28 golova za klub u svim takmičenjima od augusta.

Ne samo da pobjeđuje Ronalda i Messija ove sezone, trenutni omjer postignutih golova bolji je od bilo koje sezone navedenog dvojca ikada.

Ako ovako nastavi, sve su šanse da će zasjeniti najbolje sezone Portugalca i Argentinca.

Lewa trenutno postiže gol na svakih 57 minuta. Najbolji Messijev bilans bio je u sezoni 2012/13, kada je zabija svake 64 minute. Ronaldova najbolja sezona bila je 2013/14. Tada je postizao gol na svake 73 minute.

Poljak se također pridružio dobitnicima Zlatnih lopti kao tek treći igrač koji je zabio preko 25 golova u prvih 20 utakmica sezone.