29. 11. 2019 - 09:09
IAKO IZGLEDA AROGANTNO Medvedev otkrio zašto ne slavi pobjede
907
Shares
IAKO IZGLEDA AROGANTNO Medvedev otkrio zašto ne slavi pobjede

RUSKI TENISER

IAKO IZGLEDA AROGANTNO Medvedev otkrio zašto ne slavi pobjede

Sport.ba
29. 11. 2019 - 09:09
0
Shares

Ruski teniser Daniil Medvedev istakao je da mu se ne dopadaju tvrdnje da je 'loš momak'.

Mladi Rus ostvario je ovog ljeta fantastične rezultate pošto je odigrao finala na šest uzastopnih turnira, na kojima je osvojio tri titule.

"Nije mnogo igrača uspjelo ono što sam ja tokom ta tri mjeseca. Ponosan sam na to. Bez sumnje, to je rezultat napornog rada posljednje dvije i po godine", rekao je Medvedev.

Pored svih uspjeha, odlučio je da pobjede ne proslavlja.

"Tokom US Opena odlučio sam da ne proslavljam pobjede, iako sam igrao protiv najboljih tenisera na svijetu. Mnogima je to izgledalo arogantno, mada mi nije bila namjera. Naravno da sam bio sretan, ali sam želio donijeti nešto novo".

U tom naletu Daniil je stigao do prvog GS finala. Na US Openu izgubio je od Rafaela Nadala. Turnir u New Yorku pamtiće po sukobu, a onda i pomirenju sa publikom.

"Ne žalim ni za čim. Nije mi smetalo što su me kritikovali. Mi Rusi smo naučeni da odgovorimo kada nas napadaju".

Zbog te situacije Daniila su prozvali 'lošim momkom' u svijetu tenisa.

"Ne bih rekao. Ne sviđa mi se ta etiketa. Ali ako me u narednim godinama budu tako zvali, ja tu ne mogu ništa".

Medvedev je godinu završio na petom mjestu ATP liste.

Učitaj još novosti