907
PREKINUT NIZ CHELSEAJA Man. City preokretom zadržao priključak za Liverpoolom

PREMIER LIGA

0

Manchester City je na Etihadu pobijedio Chelsea 2:1 u utakmici 13. kola Premiershipa i tako prekinuo njihov niz od šest uzastopnih pobjeda.

Poveli su gosti u 21. minuti, strijelac je bio N'golo Kante, na asistenciju Matea Kovačića.

Rezultat je osam minuta kasnije, uz malo sreće, poravnao Kevin De Bruyne, da bi već u 37. minuti City stigao do preokreta. Odličan prodor Riyada Mahreza po desnoj strani, efektno je zatresao mrežu iza leđa nemoćnog Kepe za 2:1.

U finišu prvog poluvremena je Sergio Aguero pogodio prečku, ali nije bilo promjene rezultata.

Na startu drugog dijela odličan pokušaj Mahreza nakon solo prodora, ali je tukao tik pored gola rivala. Uslijedila je nova prilika za Kantea, ali ga je Fernandinho u posljednjem trenutku izblokirao, maltene na gol liniji. Igrao se 65. minut kada je Mahrez bio u novoj prilici, ali je Kepa vrhovima prstiju zakačio loptu i sačuvao mrežu.

Ederson je potom u 80. minuti spriječio Williana da poravna rezultat, da bi u četvrtoj minuti nadoknade Raheem Sterling povisio na 3:1, ali je nakon pregledavanja snimka odlučeno da je engleski reprezentativac bio u ofsajdu, pa je pogodak poništen.