KVALIFIKACIJE ZA EP Kosovo se herojski oprostilo, Ronaldo i Kane zvijezde večeri

FRANCUZI SE NAMUČILI

0

Odigrani su mečevi 7. kola kvalifikacija za Euro u grupama A, B i H.

Englezi su potopili Crnu Goru sa ogromnih 7-0, a briljirao je Harry Kane sa hat-trickom već u prvom poluvremenu. Pogađali su još Oxlade-Chamberlain i Rashford, da bi u drugom Sofranac zabio autogol, a u listu strijelaca upisao se i Abraham.

U drugom meču grupe Kosovo je imalo prednost protiv Češke od 50. minute zahvaljujući Nuhiji, ali su Česi preko Krala i Čelustke uspjeli preokrenuti i plasirati se na Euro kolo prije kraja.

U grupi B Portugal je briljirao. Pobijedili su Litvaniju sa 6:0, uz hat-trick Cristiana Ronalda. Zabili su još Pizzi, Paciencia i Bernardo Silva.

Srbija je sa 3:2 pobijedila Luksemburg i ostala u konkurenciji za plasman na Euro. Mitrović je sa dva gola donio prednost Srbiji prije odlaska na odmor, da bi Rodrigues smanjio prednost u 54.

Ipak, Radonjić povisuje na 3:1 u 70., a gosti su do kraja samo ublažiti poraz preko Turpela.

U Grupi H Turci su ranije izborili Euro remijem protiv Islanda 0:0.

Francuzi su se time također ranije plasirali, ali su večeras uspjeli slaviti nad Moldavijom 2:1. Rata je doveo goste u prednost u 9. minuti. Poravnao je Varane u 35., a meč je riješio Giroud sa bijele tačke u 79. minuti.